Etiketë: Serbisë

Ndalimi i importit në Kosovë i kushtoi Serbisë mbi 150 milionë euro për 6 muaj

Mbi 150 milionë euro i ka kushtuar buxhetit të Serbisë nga ndalimi

Lukashenko kërkon rishikim “serioz” të bashkëpunimit mes Bjellorusisë dhe Serbisë

Presidenti i Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko, derisa ka komentuar qëndrimin e Serbisë në

Werber kritikon Perëndimin për qasje të butë ndaj Serbisë

Bodo Weber nga Këshilli joqeveritar për Politikë Demokratike në Berlin, në një

Michel: Në mbledhjes e KE-së do diskutohet për raportet shqetësuese mes Kosovës dhe Serbisë

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka njoftuar se në takimin e

Kurti para takimit në Bruksel: Nëse s’ka sanksione ndaj Serbisë, s’ka as dialog

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se nëse Serbia nuk dënohet apo nuk

Drashkoviç: Në vend të sanksioneve, Evropa t’i kërkojë Serbisë t’i hapë dosjet e UDB-s

Vuk Drashkoviç, ish-zëvendëskryeministër dhe ministër i Punëve të Jashtme të Serbisë, ka

Deputeti ukrainas në KiE: Sulmi terrorist në Kosovë ma kujton fillimin e pushtimit rus në Ukrainë

Deputeti ukrainas në Këshillin e Evropës, Oleksandr Merezhko, duke folur për sulmin

New York Times: Pse SHBA po i thotë Serbisë t’i largojë trupat nga kufiri i Kosovës?

Ndërkohë që Shtëpia e Bardhë i bëri thirrje të premten Serbisë që

Parlamenti Evropian javën e ardhshme do të diskutojë situatën në veri të Kosovës

Parlamenti Evropian do të diskutojë situatën në veri të Kosovës në seancën

Një shtetas i Kosovës gjendet i vdekur në territorin e Serbisë

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës në Kosovë njofton se nëpërmjet