Etiketë: #SHBA

SHBA dhe Koreja J. i përgjigjen me stërvitje ushtarake testimeve raketore të Koresë V.

Shtetet e Bashkuara dhe Koreja e Jugut e kanë kryer një stërvitje

Rusia dhe Kina po kërkojnë ta zhysin SHBA-në në një luftë civile!

Beteja e nisur nga rusët e ka rrjetin si teatrin kryesor të

Evropa duhet të riarmatoset tani

Shtimi i gjasave që Donald Trump të kthehet në pushtet dhe të

A do ta ndëshkojë Amerika Izraelin?

Biden, natyrisht, është nën presion në rritje nga diaspora arabe, por edhe

Huthët marrin përgjegjësinë për sulmin ndaj një cisterne të naftës

Huthët kanë nisur sulmet e tyre ndaj anijeve në Detin e Kuq

Osmani: Aleanca me SHBA-të, shtylla më e fuqishme e shtetësisë sonë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në fjalimin e saj në seancën solemne

Haradinaj: S’guxojmë të heshtim më, është koha për veprim

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se

Misioni i SHBA-së në OSBE: Çështja e dinarit të zgjidhet në dialog

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Organizatën për Bashkëpunim dhe

A e ka braktisur SHBA Ukrainën?

Që kur Rusia pushtoi Ukrainën gati dy vjet më parë, SHBA ka

Aleatët e SHBA-së të shqetësuar për të ardhmen e saj

Teksa rriten mundësitë që presidenti aktual amerikan, Joe Biden, të garojë me

Pika të zeza, apo të ndritshme?

Cilido qoftë rezultati në terren, një rritje dramatike e radikalizimit mbetet kërcënim

Trump i bën bashkë Bidenin dhe Scholzin, kancelari gjerman viziton SHBA-në

Kancelari gjerman Olaf Scholz po zhvillon një vizitë të shkurtër tek presidenti