Etiketë: #Shqipëria

Toshkovski: Shqipëria ka mirëkuptim për problemet e Maqedonisë me dokumentet personale

Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski, zëvendësministri Nazim Bushi dhe zëvendësministri

Erdogan i kërkon Ramës fundin e strukturave të Gulenit!

Në deklaratën e përbashkët për media nga Ankaraja, ku u nënshkruan një

“VATRA” të mos i japë para Qeverisë së Tiranës, Sulejman bej Delvina është spiun i Ataturkut

“Il Popolo Romano” ka botuar, të shtunën e 9 tetorit 1920, në

Maqedonia, Shqipëria dhe Kosova sot mësojnë kundërshtarët në Ligen e Kombeve

Sot shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, UEFA do të

Shqipëria, destinacioni turistik që josh edhe ”Meliá”-n dhe ”Iberia”

Shqipëria ka qenë e fshehur për një kohë të gjatë, por jo

Basha depoziton në Kuvend amendamentin: 48 milion euro ndihmë ushtarake për Kosovën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha depozitoi sot në Kuvend amendamentin për

Në Shqipëri po ndërtohet më shumë nga të gjitha vendet evropiane, sipas Eurostat

Sektori i ndërtimit nuk po zhvillohet në asnjë vend evropian si në

Parandalohet kontrabanda e marijuanës dhe armëve të zjarrit nga Shqipëria në Maqedoninë e Veriut

Policia shqiptare ndaloi një banor në Paskuçan të Tiranës, gjatë tentativës për

Problemet me pastrimin e parave- Shqipëria në listën e shteteve me regjim tatimor

Qiproja, Bullgaria, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut ndodhen midis 41 shteteve në

Shqipëria do të dërgojë trupa shtesë në Kosovë

Shqipëria do të dërgojë trupa shtesë në misionin paqeruajtës të NATO-s në

Basha pro arrestimit të Berishës: Të vendosur në mbështetjen e SPAK!

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar pasi Parlamenti i dha autorizim