Etiketë: #Shqiptarët

Osmani i fton shqiptarët të marrin pjesë në zgjedhjet parlamentare në Serbi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka kërkuar nga shqiptarët e Preshevës, Medvegjës

Shqiptarët që u nisën nga Kostandinopoja për në Konferencën e paqes në Paris

“Stamboul” ka botuar, të premten e 7 shkurtit 1919, në ballinë, një

Çfarë kërkuan më shumë shqiptarët në Google këtë vit?

Në kohën kur bota dixhitalizohet gjithnjë e më shumë, interneti është burimi

Gazeta KOHA, libër leximi në gjuhën shqipe

Nga Xhenur ISENI Dhe kështu, ditë pas dite, muaj pas muaji, vit

Taravari: Shqiptarët më shumë ia kanë dashur të mirën Maqedonisë, maqedonasit janë treguar egoist

Shkup, 22 nëntor - Sipas kryetarit të Aleancës për Shqiptarët (ASH), Arben

KUR SHQIPTARËT VRITESHIN SI MINJ! Burimet shqiptare mbi krimet dhe mizoritë serbe ndaj shqiptarëve 1912-1915

Mizorive dhe barbarizmave serbe dhe atyre bullgare nuk i shpëtoi as popullsia

Sa pak vlen paraja! Shqiptarët kanë të ardhura më të ulëtat në Europë

Ndonëse vendi ka shënuar rritje të kënaqshme vitet e fundit, të ardhurat

Besimi në BE me “dylbi” të ndryshme

Sa i përket ndarjes në vija etnike kemi një dallim tepër të

Pse fiton Kombëtarja e Shqipërisë

Ndërsa Kombëtarja e Shqipërisë është unike në planet sepse luan për një