Etiketë: #Stoltenberg

Stoltenberg: Situata në Ballkan e brishtë, me potencial për tensione në Kosovë e Bosnje

NATO-ja beson se situata e sigurisë në Ballkanin Perëndimor është ende shumë

2023-shi, një vit i vështirë në skenën botërore

Shumë prej këtyre ngjarjeve do të vazhdojnë edhe në 2024-tën, e me

NATO dhe BE zotohen për ruajtjen e stabilitetit në Ballkan

Sekretari i NATO-s tha se Aleanca do të sigurojë stabilitetin e Ballkanit.

Çeku: Serbia ka ushtri të dështuar, ka pësuar disfata në të gjitha luftërat

Ish-kryeministri i Kosovës, Agim Çeku, ka deklaruar se vizita e shefit të

Stoltenberg: Anëtarësimi në BE do t’i rritë mundësitë për të rinjtë, të gjitha partitë kanë përgjegjësi

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka mbajtur fjalim para deputetëve

Stoltenberg për vizitë dyditore në Shkup

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg sot pasdite mbërrin për vizitë

Stoltenberg në Sarajevë: Jemi të shqetësuar për ndërhyrjen malinje të Rusisë në Ballkanin Perëndimor

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një konferencë të përbashkët

Stoltenberg nuk e konsideron problematike afërsinë e Erdoganit me Hamasin

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg nuk sheh problem për aleancën,

NATO fton Kosovën dhe Serbinë të përmbahen nga hapat që rrisin tensionet

Ministrat e Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO-s kanë shprehur shqetësim për