Etiketë: #Suedia

Ligjet suedeze që nuk duhet t’i shkelni kurrë

Nëse dëshironi të vizitoni Suedinë, është mirë të dini disa gjëra se…

Suedia bëhet anëtare e NATO-s zyrtarisht

Suedia është bërë anëtarja e 32-të e NATO-s zyrtarisht, pasi e kompletoi…

Hungaria miraton anëtarësimin e Suedisë në NATO

Parlamenti i Hungarisë e ka miratuar të hënën projektligjin që i mundëson…

Suedia i dhuron Ukrainës ndihmë ushtarake në vlerë 680 milionë dollarë

Ministria e Mbrojtjes e Suedisë tha të martën se do t’i japë…

Veriu i Evropës shndërrohet në “minë me sahat”

Në vitin 2022, Norvegjia, Finlanda dhe Suedia njoftuan një marrëveshje për të…

A mund të gjykohet Naim Murseli në Suedi – juristët japin opsionet bazuar në ligjet e Kosovës

Akoma zyrtarisht nuk ka kërkesë nga Suedia që Naim Murseli të gjykohet…

Avokatja: Suedia mund të kërkojë ekstradimin e Naim Murselit

“Shteti suedez ka mundësi të kërkojë ekstradimin e Naim Murselit, i dyshuar…

Suedia pret që Turqia të ratifikojë “brenda javësh” pranimin në NATO

Turqia i ka thënë Suedisë se pret që të ratifikojë brenda javësh…

Suedi: Emigrantët që janë rrezik për demokracinë do të depërtohen

Qeveria suedeze ka paralajmëruar kthimin e emigrantëve që janë të përfshirë në…

Çfarë fitoi Turqia duke vonuar anëtarësimin e Suedisë në NATO?

Lufta e Izraelit kundër grupit islamik Hamas në Gaza mund të tensionojë…

Erdogan ia dërgon Parlamentit turk protokollin për pranimin e Suedisë në NATO

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ia ka dërguar Parlamentit turk për…

Suedia nis ndihmë ushtarake shtesë në Ukrainë

Suedia do të dërgojë në Ukrainë ndihmë të re ushtarake, në vlerë…