Etiketë: #tenis

Rafael Nadal rikthehet të luajë në Barcelonë

Një tenist spanjoll rikthehet të luajë një tjetër tërhiqet. Rafael Nadal, ish-numri

Surpriza në Indian Wells, numri 123 në botë eliminon Novak Djokovic

E pabesueshme në turneun Masters të Indian Wells për meshkuj në tenis.

Ukrainasja shokon botën e tenisit, refuzon të paraqitet në finale ndaj ruses

Një turne ekspozues tenisi në Francë i quajtur Negometal Open përfundoi në

Hakohet faqja e organizatës më të madhe të tenisit – ATP Tour, urohet 28 Nëntori me flamurin “Autochthounous”

Është hakuar faqja zyrtare e organizatës më të madhe të tenisit profesionist

Tenisi italian triumfon, në emër të Jannik Sinner

Dyzet e shtatë vjet më vonë, është ai që i çon Azzurrit

Nadal: Jam i vetëdijshëm për gjithçka

Rafael Nadal nuk është ende gati për t’i thënë “lamtumirë” sportit. Tenisti

Iga Swiatek fiton turneun e më të mirave

Tenistja polake Iga Swiatek fitoi sot WTA Finals (turneun e më të

Nadal: Nuk caktoj asnjë datë për rikthimin tim

Rafael Nadal ka folur sot për rikthimin e tij në fushë dhe

Rafael Nadal po i rikthehet tenisit

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal do të luajë në Australian Open, konfirmoi drejtori