Etiketë: #Tiranë

Tirana pritet të bëhet me qendër të edukimit të mikpritjes

Në Shqipëri do të themelohet shumë shpejt qendra e edukimit të studentëve

Zelensky takohet me Ramën në Tiranë para Samitit për Ukrainën

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, u takua me kryeministrin e Shqipërisë, Edi

Zelensky javën e ardhshme në Tiranë

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, do të vizitojë Tiranën më 27 shkurt

Vizita e Hakan Fidan: Një Veprimtari Politike, Aventurë Gjeopolitike, apo Lojë Strategjike në Ballkan?

Vizita e Ministrit të Jashtëm turk, Hakan Fidan, në Tiranë, nuk është

13 vite nga ngjarja e rëndë e “21 Janarit”, homazhe në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

Familjarë të viktimave dhe qytetarë kanë bërë homazhe në bulevardin “Dëshmorët e

NË FUNDJAVË PËR PAZAR NË TIRANË! Kryeqyteti shqiptar tërheqës për dibranët

Gjatë vikendeve sidomos nëpërmjet vendkalimit kufitar Bllatë në kufirin Maqedoni-Shqipëri janë kolona

Nga shkurti gjuha maqedonase do të mësohet në Universitetin në Tiranë

Në shkurt të vitit të ardhshëm do të fillojë mësimi i gjuhës

Delegacion i Komunës së Dibrës në shënimin e Ditës së Pavarësisë dhe të Flamurit në Tiranë

 Një delegacion i Komunës së Dibrës, i kryesuar nga kryetari Hekuran Duka,

Paradë për herë të parë në Tiranë, Veliaj tregon ç’do të ndodhë nesër

Për herë të parë, në ditën e Pavarësisë, do të organizohet në

Protestë në Shqipëri pas dhunës së ushtruar ndaj një 3-vjeçareje

Me thirrjet “mos na prekni fëmijët” “stop abuzimit”, “duam siguri për fëmijët”,

Mashtronin të huajt përmes call center, arrestohen 8 persona në Tiranë

Është finalizuar operacioni policor i koduar “World Clock”, për zbulimin e dy

Sarrazin: Kemi premtimin nga Serbia se nuk do të bëjë ndonjë budallallëk

Në prag të Samitit të Procesit të Berlinit në Tiranë, i ngarkuari