Etiketë: Turqia

Erdogan i kërkon Ramës fundin e strukturave të Gulenit!

Në deklaratën e përbashkët për media nga Ankaraja, ku u nënshkruan një

Gërvalla takon homologun turk, prioritet bashkëpunimi më i thellë bilateral

Një takim në margjinat e Konferencës së Sigurisë në Mynih, zëvendëskryeministrja dhe

Fytyra e dyfishtë e Turqisë përballë Izraelit

Nëse presidenti turk merr kauzën e palestinezëve, duke forcuar kështu një shumicë

Turqia arreston 304 persona të dyshuar për lidhje me Shtetin Islamik

Autoritetet turke kanë arrestuar 304 persona të dyshuar për lidhje me grupin

Pandarovski: Nuk pres që autoritetet turke ta zvarrisin ekstradimin e Lupço Palevskit

Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski sonte në emisionin "Samo intervju" në televizionin

Vlera e dëmeve nga tërmetet në Turqi në shkurt vlerësohet në 110 miliardë dollarë

Vlera e dëmeve të shkaktuara nga tërmetet në Turqi në muajin shkurt

Gjatë ditës pritet të dërgohet kërkesa për ekstradimin e Palevskit nga Turqia

Gjatë ditës pritet të përgatitet kërkesa për ekstradim nga Ministria e Drejtësisë

Gjueti për liderët e Hamasit në Katar dhe Turqi

“Ne gjithashtu do të eliminojmë liderët e Hamasit në Katar dhe Turqi.

Rivalitet i “ashpër” mes Turqisë dhe Rusisë në Azinë Qendrore

Turqia synon të shtojë ndikimin ekonomik dhe diplomatik në Azinë Qendrore, qëllim

Suedia pret që Turqia të ratifikojë “brenda javësh” pranimin në NATO

Turqia i ka thënë Suedisë se pret që të ratifikojë brenda javësh

Nëntë të vdekur nga stuhia në Turqi

Ekipet e shpëtimit në Turqi kërkuan të hënën për 11 anëtarët e

Çfarë fitoi Turqia duke vonuar anëtarësimin e Suedisë në NATO?

Lufta e Izraelit kundër grupit islamik Hamas në Gaza mund të tensionojë