Etiketë: #UCK

Vazhdon gjyqi ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Ish-eprorët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) do të dalin përsëri para

​26 vjet nga luftimet e para frontale ndërmjet UÇK-së dhe forcave serbe

Më 25 nëntor 1997, forcat e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës të drejtuara

Vazhdon procesi gjyqësor ndaj Pjetër Shalës

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë të Holandës, këtë të

“Bosi ka qenë Demaçi” – dalin përgjimet që ua ndaluan kontaktet Thaçit, Veselit e Selimit

Bazuar në transkriptet nga përgjimet, të tre të akuzuarit kanë keqpërdorur vizitat

Vazhdon procesi gjyqësor ndaj Pjetër Shalës

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë të Holandës, do të

Fjalor nacionalist para fushate!

Shefi i diplomacisë, Bujar Osmani, e ka vlerësuar si të rrezikshme për

EULEX-i arreston ish-komandantin e UÇK-së, Isni Kilajn

Komuna e Malishevës, gjegjësisht kryetari i kësaj Komune, Ekrem Kastrati, ka bërë

Specialja: Ish-ushtarët e UÇK-së në këtë fazë s’mund të gjykohen në liri, arkivat të paqasshme

Zyrtari i lartë për Informim i Dhomave të Specializuara të Kosovës në

Shala: U largova nga ushtria e Kroacisë për t’u bashkangjitur në UÇK

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, është duke dëshmuar

Lirohet Hysni Gucati, javën e ardhshme vjen në Kosovë

Gjykata Speciale ka aprovuar kërkesën e Hysni Gucatit për lirim të parakohshëm

Shqipëria refuzon ta ekstradojë dhe e liron ish-anëtarin e UÇK-së

Gjykata e Apelit e Shqipërisë e ka liruar të martën ish-anëtarin e

Në Mal të Zi arrestohen dy shtetas të Kosovës të dyshuar për krime lufte

Policia e Kosovës njoftoi se në Mal të Zi janë arrestuar dy