Etiketë: #Ukraina

Republikanët bllokojnë projektligjin për ndihmën e Ukrainës

Republikanët në senatin amerikan bllokuan miratimin e ndihmës për Ukrainën pasi nuk

Vriten dy ukrainas të akuzuar për bashkëpunim me autoritetet ruse

Dy ukrainas të akuzuar për bashkëpunim me autoritetet ruse janë vrarë, njëri

Pse SHBA nuk ka më “dhurata” për Ukrainën?

“Më lejoni të jem e qartë: pa veprime të Kongresit, neve do

Yellen: SHBA mund të jetë përgjegjëse për humbjen e Ukrainës

Një paralajmërim i rëndë vjen nga Janet Yellen, sekretarja e Thesarit të

Liz Truss, arma sekrete e Joe Biden në Ukrainë

Që pas dorëheqjes prej 49 ditësh, Truss është përpjekur të gjejë një

Zelenski e anuloi fjalimin para Kongresit amerikan

Presidenti ukrainas Vollodimir Zelenski pa pritur e anuloi për sot fjalimin e

Rusia gjatë natës ka lëshuar 48 drone mbi Ukrainë, rrëzohen 41

Rusia gjatë natës ka lëshuar gjithsej 48 dronë mbi Ukrainë, ndërsa shumica

Ukraina thotë se Rusia ka shkatërruar mbi 170.000 ndërtesa

Mbi 170.000 ndërtesa në Ukrainë janë dëmtuar apo shkatërruar që kur Rusia

Aleatët e lodhur nga lufta, po lënë në “baltë” Ukrainën!

Diktatori rus nuk dëshiron një kompromis, nëse ka nevojë për një armëpushim

Cili do të jetë fundi i “lojës” në Ukrainë?

Vetëm duke siguruar mbështetjen publike mund t’i sigurojë Ukrainës armët dhe subvencionet

Republikanët kushtëzojnë ndihmat për Ukrainën me politikat e migrimit

Ligjvënësit amerikanë do të përpiqen këtë javë të arrijnë marrëveshje për dërgimin

“SHENGENI USHTARAK”. NATO me plan të ri për të parandaluar luftën e madhe që mund të plasë në Evropë

Forca e reagimit të shpejtë të NATO-s aktualisht numëron deri në 40.000