Etiketë: #VjosaOsmani

Osmani në dyvjetorin e agresionit rus: Kosova e di shumë mirë sa i lartë është çmimi për lirinë

Në dyvjetorin e agresionit rus në Ukrainë, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani,

Osmani: Me gjasë do të ketë ndërmjetës të ri në vend të Lajçakut, më ka thënë vetë ai

Presidentja Vjosa Osmani ka thënë se pas zgjedhjeve në Bashkimin Europian do

Osmani thotë se do të ndërtohet një qendër rajonale për gratë dhe sigurinë në Kosovë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka bërë të ditur të premten se,

Osmani dhe Hovenier bisedojnë për propozimet për zgjidhje lidhur me dinarin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se me ambasadorin amerikan në Kosovë,

Osmani: Aleanca me SHBA-të, shtylla më e fuqishme e shtetësisë sonë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në fjalimin e saj në seancën solemne

Lajçak largohet nga Kosova pa thënë asgjë të re

I deleguari special i Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak, të martën

Arrihet dakordimi me Izraelin për heqjen e vizave për qytetarët e Kosovës

Në një takim midis presidentes  Vjosa Osmani, dhe ambasadores së Shtetit të

Osmani, Pendarovskit: Shqiptarët e RMV-së janë shtyllë e stabilitetit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani pas takimit me presidentin e Maqedonisë së

Osmani: Bashkë me aleatët tanë do ta ndalim Serbinë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani siguroi popullin e Kosovës se do ta

Osmani: Ngurrimi për ta pranuar Kosovën në NATO e BE i jep mundësi destabilizimit të rajonit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë të premten se ngurrimi për

I kemi marrë masat për ta mbrojtur Kosovën nga Serbia, thotë presidentja

Pas paralajmërimeve se Serbia mund të provojë agresion në Kosovë, mundësi që

Haradinaj e anuloi takimin me Vjosa Osmanin për shkak të vonesës së saj

Kryetari i partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka