Etiketë: VMRO-DPMNE

VMRO-DPMNE e quan Talat Xhaferi dezertues njëlloj sikurse Kovaçevskin

VMRO-DPMNE përmes një kumtese të lëshuar për media thonë se ashtu sikur

Për opozitën, masat janë “ryshfet parazgjedhorë”?

Nga Konfederata e Bizneseve të Maqedonisë thonë se kompanitë nuk janë shumë

VMRO: Pesë vite pasi ishte në krye të MPB-së, Spasovski premtoi rivendosjen e sigurisë në lagje

Spasovski premtoi rivendosjen e sigurisë në lagje, 5 vjet më vonë në

VMRO-DPMNE: Në vend të demantit nga MPB, kemi pritur dorëheqje morale nga Spasovski

Në vend që MPB-ja të dërgojë komunikata paushale duhet menjëherë të përgjigjet

VMRO: : Nëse Kovaçevski mendon se me 1,000 denarë do t’i blejë votën dikujt, atëherë gabon

Në deklaratën e fundit të bërë nga VMRO-DPMNE pas Dimitar Kovaçevskit, kritikohet

Mickoski: Qëndrimi i VMRO-DPMNE-së është shfuqizimi i qeverisë teknike

Kryetari i opozitës VMRO-DPMNE në një intervistë për “Zërin e Amerikës” thotë

VMRO: Pendarovski është një dështim i mbështetur nga LSDM dhe BDI

Nga VMRO-DPMNE, sot kanë akuzuar presidentin Stevo Pendarovski se është një dështim

VMRO-DPMNE: Incidenti në Kuvend është i orkestruar nga Apasiev, LSDM dhe BDI

Incidentet e “Së majtës” në Kuvend janë një dramë transparente dhe e

VMRO-DPMNE: Rasti i mishit të egër duhet të ketë zgjidhje ligjore

“Për më shumë se dy muaj, Prokuroria Publike hesht dhe nuk hap

Mickoski: Ky është raporti më i keq i KE-së, qeveria e ka kthyer Maqedoninë prapa

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski para hapjes së Asamblesë së Përgjithshme të

BDI: Vendosja e kryqit në Kodrën e Diellit, marrëveshje mes VMRO-së dhe Besës

Bashkimi Demokratik për Integrim reagon ashpër ndaj vendosjes së kryqit të gjatë

Mickoski: Pres 61 deputetë në zgjedhjet e ardhshme

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në intervistën e tij për “Republika” u