Etiketë: #Zelensky

Zelensky në Samitin në Tiranë: Humbja e Putinit është siguria jonë

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, tha se udhëheqësi rus, Vladimir Putin, po përdor

DY VITE LUFTË ME RUSINË: Si e humbi Ukraina dhe Zelensky vëmendjen e botës?

Njerëzit e zënë me rrëmujën e jetës së përditshme thjesht u mësuan

Fati i Ukrainës në dorë të Perëndimit

Liderë perëndimorë janë solidarizuar të shtunën me Ukrainën, duke qëndruar në Kiev,

Pse Biden po e nxit Zelenskyn të mos i pranojë negociatat?

Ka pasur iniciativa për paqen publike nga Kina, Vatikani, Brazili, Meksika dhe

PLANI ME 4 FAZA! Si mund ta shpëtojë SHBA Ukrainën nga katastrofa?

Pas dështimit të kundërofensivës së vitit 2023 dhe me paketën e ndihmës

Plani i Ukrainës për të “mbijetuar” në 2024

Rusia është përforcuar muajt e fundit nga dërgesat e raketave artilerie nga

Zelensky: Katër të vrarë nga sulmet ruse në Kiev dhe Harkiv

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, tha se katër persona janë vrarë dhe të

Besimi i Putinit që la në hije Zelenskyyn

Vendosmëria e Putinit u vu në perspektivë në raportin e gazetës gjermane

Rekrutimi masiv i ushtarëve, Zelensky kopjon metodat e Putin

Në kërkim të atyre që mund të dërgohen në fushën e betejës,

PAZARET QË DO TË “FUNDOSIN” ZELENSKYN: Pse Putin po pret që Trumpi të fitojë zgjedhjet?

Situata nuk duket optimiste për Kievin dhe gjithnjë e më shumë ka

Ç’thotë hebreu Zelensky mbi konfliktin në Gaza?

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha të martën se beson se lufta midis

Zelenski: Armata kërkon mobilizim edhe të gjysmë milion njerëzve

Presidenti i Ukrainës, Volodimir Zelenski, deklaroi sot se ushtria ukrainase ka kërkuar