Etiketë: #zgjedhje

Dalja në zgjedhjet e Iranit besohet të jetë më e ulëta ndonjëherë

Dalja në zgjedhjet e 1 marsit në Iran duket se është në

Fillon grumbullimi i nënshkrimeve për kandidatë për president dhe për deputetë

Afati për grumbullimin e nënshkrimeve për kandidatë për president dhe për kandidat

Mickoski: VMRO-DPMNE është favorit në zgjedhjet e ardhshme parlamentare

Shifrat e matjeve të opinionit publik, të ashtuquajturat anketa tregojnë qartë se

Kovaçevski: Pres zgjedhje të rregullta dhe demokratike

Kryetari i LSDM-së Dimitar Kovaçevski në një intervistë për AIM-n thotë se

Liderët gojën plot me premtime

  “Më shumë për të gjithë” dhe “Është e rëndësishme” janë parullat

Sivjet do ketë zgjedhje të jashtëzakonshme, thotë Krasniqi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se sivjet

Sela: ASH ka kapacitete të shkojë e vetme në zgjedhje

Aleanca për Shqiptarët ka kapacitet të shkojë e vetme në zgjedhje dhe

DASH-i i kërkon Serbisë bashkëpunim me OSBE-ne për rezultatin e zgjedhjeve

Departamenti amerikan i Shtetit (DASH) u bëri thirrje autoriteteve në Serbi që

ASH e cilëson si frikë pjesëmarrjen në zgjedhje kërcënimin e opozitës shqiptare

Aleanca për Shqiptarët vlerëson se kërcënimet e Lidhjes Evropiane për Ndryshim se

NIS GARA PËR PUNËSIME! Shpallje gjithandej para zgjedhjeve

Ndonëse aktive janë dhjetëra shpallje ku kërkohet staf i ri, kompania e

Kasami: Nuk do të lejojmë të shkohet në zgjedhje nëse opozita shqiptare nuk ka anëtar në KSHZ

Kryetari i Komunës së Tetovës Bilall Kasami, sot ka marrë pjesë në

Maji i zgjedhjeve!

Nëse marrëveshja me BDI-në është e qartë, siç tha Kovaçevski, atëherë është