Etiketë: #Boston

Boston bën ligjin në Konferencën e Lindjes

Dy ndeshje të luajtura sot në NBA. Skuadra e Boston fitoi 110-106

Boston, Indiana e Lakers fitore spektakolare, humbasin Denver dhe Golden State

Boston është gjithnjë lider në Konferencën e Lindjes, duke fituar sot 143-110

Humbasin Milwaukee dhe Boston, fitore për Clippers, Bulls e Miami

Boston humbet 133-131 ndaj Indiana në një përballje mes ekipeve rivale në

Jokic i jep fitoren Denver, triumfojnë edhe Boston, Lakers e Miami

Minnesota e Denver vijojnë duelin “kokë më kokë” për kreun e renditjes

Boston e Milwaukee fitojnë dhe duelojnë për kreun në Lindje

Milwaukee mundi 108-102 Portland në një ndeshje të dueluar deri në fund,

LeBron i jep fitoren Lakers, Boston e Philadelphia shkëputen në Lindje

Pavarësisht moshës, LeBron James nuk ndalet, duke realizuar 37 pikë në fitoren

Boston fiton duelin e kreut ndaj Philadelphia

Boston fitoi 117-107 ndaj Philadelphia, në duelin mes dy skuadrave kryesuese të

Boston vazhdon me fitore, Warriors humbasin në shtëpi nga Cavaliers

Është zhvilluar xhiro e re në elitën e basketbollit amerikan NBA ku

Denver merr frenat e NBA, humbja e parë për Boston

Denver mbetet skuadra më e mirë në NBA, me 7 fitore të

Boston dhe Denver komandojnë dy Konferencat

Boston vijon të komandojë renditjen në Konferencën e Lindjes pas fitores 126-107