Dossier

Të fundit

Historia e tre vajzave: Ligji më detyron të kryej marrëdhënie me burrin, edhe pse s’dua!

Aktivistët janë përpjekur të ndryshojnë ligjin prej vitesh, por ata thonë se janë kundër konservatorëve që argumentojnë se ndërhyrja e

Si do të transformohet totalisht SHBA nëse rikthehet Trumpi

Trump ka propozuar idenë e çuditshme të planifikimit të krijimit të 10 qyteteve të reja, sepse ai fillimisht pretendon se

Netanyahu dhe lufta e tij për mbijetesë!

Në kohën e tij, Izraeli përjetoi incidentin më të përgjakshëm në historinë e tij 75-vjeçare. Izraelitët akuzojnë qeverinë e tij

Rosa Parks dhe JO-ja që ndryshoi historinë e Amerikës (FOTO)

Në një mbrëmje dimri të vitit 1955, një grua afrikano-amerikane 42-vjeçare e quajtur Rosa Parks, e lodhur pas një dite

“Evropa e re” me një bosht të papritur

Jehona e kthimit të Tusk do të ndihet në të gjithë Evropën, shkruan Euronews. Marrëdhëniet polako-gjermane janë përkeqësuar gjatë viteve

TË FSHEHTAT TRONDITËSE: Territori që po bëhet “mollë sherri” mes shteteve më të fuqishme të botës

Ajo që e bën të gjithë situatën edhe më shqetësuese, dhe në një nivel shumë më të gjerë, janë thashethemet

Thjesht, Henry Kissinger

Kissinger e vuri këtë cilësi në përdorim komercial në gjysmën e dytë të karrierës së tij – si një konsulent

“KENEDI MBRËMË PROVOKOI PËRSËRI KUBËN”. Ditari politik sekret i Enver Hoxhës: Shpifi se gjoja avionë kubanë…

Enveri: “Ambasadori rus ka dhjetë muaj që ka ikur nga Tirana dhe Kremlini na ankohet, se s’po i krijojmë kushte

YEKATERINA DUNTSOVA, ish-gazetarja që kërkon të rrëzojë Putinin nga pushteti

Yekaterina Duntsova, e cila dëshiron të kandidojë për presidente të Rusisë, është shprehur se Kremlini duhet t’i japë fund luftës

Efekti i fitores së Wildersit në shoqërinë holandeze

Manifestoja e Geert Wildersit promovon ndalimin e të gjitha shkollave islamike, Kuranit dhe xhamive dhe idenë se do t’ua ndalojë

Përzgjedhja e redaktorit

Historia e tre vajzave: Ligji më detyron të kryej marrëdhënie me burrin, edhe pse s’dua!

Aktivistët janë përpjekur të ndryshojnë ligjin prej vitesh, por ata

Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit (TABELA)

Shkup, 7 dhjetor - Besimi i qytetarëve tek institucionet kalon