Fotogaleri

Të fundit

Fotografitë më të bukura në natyrë për vitin 2023

Cilat janë fotot më të bukura nga natyra, që reflektojnë momentin, jetën e egër, tekat e motit e që janë

“LUGINËS SË PAQES”. Varreza më e madhe në botë, ku prehen 6 milionë trupa

Varreza më e madhe në botë, Wadi Al-Salam në Najaf të Irakut është “shtëpia e fundit” ku prehen më shumë

FËMIJËT JETIMË: Çfarë la pas gjenocidi serb?

Foto nga Kryqi i Kuq Amerikan në Mal të Zi dhe gjenocidi serbo-malazez ndaj popullatës etnike shqiptare pas Luftës së

Foto magjike nga bota e kafshëve të egra

Me mijëra foto mahnitëse nga bota e egër janë bërë pjesë e konkursit “Nature Photographer of the Year”. Pamjet e

Azia në mëshirën e tajfunëve

Stuhitë që sjellin shi jashtëzakonisht të rrëmbyeshëm dhe erëra të egra këtë herët në sezonin e tajfunit të Paqësorit verior

Kulla e Pizës sërish “vishet” me flamurin gjigand të Palestinës

Një grup prej 15 studentësh kanë mësyrë këtë të diele sërish Kullën e Pizës, duke kapërcyer kontrollet e sigurisë dhe

NAKBA, ose KATASTROFA sipas palestinezëve (FOTO)

Nakba, ose “katastrofë” në arabisht. Ngjarja më dramatike për palestinezët. Termi i referohet luftës së vitit 1948 kur Izraeli luftoi

Të sigurosh bukë dhe ujë në mes të bombave

Teksa konflikti mes Izrealit dhe Hamasit vijon, pajisja me ndihma humanitare për banorët në Gaza sa vjen e bëhet më

“Pa pantallona”, trendi i ri që po promovohet nga të gjithë VIP-at (FOTO)

Mos veshja e pantallonave është trendi i ri për stinën më të ftohtë të vitit. Është një trend që përveçse

MIJËRA FËMIJË NËN RRËNOJA E MBI 4300 TË VRARË! Gaza përmes fotove të dhimbshme

Sipas “Defense for Children International-Palestine”, forcat izraelite kanë vrarë dy herë më shumë fëmijë palestinezë në Rripin e Gazës gjatë

Përzgjedhja e redaktorit

Historia e tre vajzave: Ligji më detyron të kryej marrëdhënie me burrin, edhe pse s’dua!

Aktivistët janë përpjekur të ndryshojnë ligjin prej vitesh, por ata

Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit (TABELA)

Shkup, 7 dhjetor - Besimi i qytetarëve tek institucionet kalon