Kuriozitete

Të fundit

E THOTË SHKENCA: Kjo është paga ideale për të qenë të lumtur

Lumturia është një qëllim që të gjithë duam ta arrijmë në jetë, por ka një pyetje që shpesh ia bëjmë

Sa fitojnë blogerët nga Instagrami? Çmimet arrijnë në 325 mijë euro për një postim

Duken shifra marramendëse, por janë reale. Dikujt mund t`i duhet të punojë gjithë jetën, çdo ditë të javës, nga 8

Historia e vërtet e shtëpisë më të vetmuar në botë (FOTO)

Shtëpia më e vetmuar në botë gjendet në ishullin Islandez të Ellidaey dhe ka gjeneruar teori dhe spekulime të shumta,

PËR NJË ARSYE TË FORTË! Ky qytet në Suedi nxit njerëzit të përshëndesin njëri-tjetrin

Komunikimi është një nga elementet kyç i cili ose prish ose ndreq marrëdhënien mes njerëzve, por në këtë rast do

A e dini se çfarë do të thotë simboli i drynit në Google Chrome? 95% as nuk ia kanë idenë

Shumë prej nesh e shohin thuajse çdo ditë ikonën e drynit në “Google Chrome”, megjithatë rezulton se shumë as ia

Çdo e treta veturë e re në BE muajin e kaluar – benzinë

855.484 vetura të reja janë regjistruar në vendet e Bashkimit Evropian në tetor, që është 14.6% më shumë krahasuar me

Avantazhet e gatimit me avullim

Kur flasim për gatimin me avull, i referohemi një lloj gatimi në të cilin ushqimet përgatiten të zhytura në avull

Sa shpesh duhet të ndërrohen pjesë të caktuara të veturës?

Në mënyrë që vetura të jetë funksionale dhe e sigurt, është e nevojshme mirëmbajtja e rregullt. Përveç zëvendësimit të rregullt

Princi William, tullaci më seksi i vitit 2023

Princi William është tullaci më seksi për vitin 2023, sipas indy100.com, dhe një votimi të bërë joformalisht përmes agjencisë së

Ajsbergu më i madh në botë në lëvizje pas 30 vitesh (FOTO)

Ajsbergu, i quajtur A23a,  më i madhi në botë ka lëvizur pas më shumë se 30 vjetësh. Ai u nda

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në