Reportazh

Të fundit

Një shteg rrethor i gjatë 93 km në Dubai për këmbësorët dhe çiklistët!

Me synimin për t’i drejtuar banorët drejt mënyrave më të shëndetshme të transportit, si çiklizmi dhe ecja, është planifikuar një

Brazili po përcëllohet nga i nxehti ende pa ardhur vera (FOTO)

Vala aktuale e të nxehtit është e teta me radhë që kaploi Brazilin këtë vit. Për herë të parë Brazili

Ato çfarë nuk dinit për REVOLUCIONIN RUS

Kur Nikolla II abdikoi nga froni në shkurt 1917, Shtëpia e Romanovëve kishte sunduar Rusinë për 303 vite rresht. Ata

Grabitësit kthejnë duart nga “ari i lëngshëm”, vjedhje masive në Mesdhe teksa çmimet e vajit të ullirit trefishohen (FOTO)

Miti se hajdutët synojnë të vjedhin vetëm bizhuteri të shtrenjta, flori dhe para kesh duket se është rrëzuar këtë vit

Fshati që magjeps turistët në ishullin e braktisur (FOTO)

Ashtu si në përrallën e "Bukuroshes së Fjetur", një shtresë e harlisur bimësh ka mbuluar tërësisht shtëpitë në Houtouwan, një

National Geographic: “Ylli në rritje i Evropës”, e para Shqipëria në listën e 30 vendeve që duhen vizituar në 2024

Sipas “CNN”, rreth gjysma e listës është në Evropë, duke përfshirë zona të ndryshme si rrënojat e Pompeit dhe malet

“Turizmi i errët”, qytetet fantazmë të krijuara nga fatkeqësitë natyrore (FOTO)

Në gjysmën e dytë të shekullit të 19-të, shumë qytete të ndërtuara për të strehuar punonjësit e minierave u braktisën

Media turke jehonë vendit tonë: Shqipëria, sekreti i Evropës (FOTO)

Zbulimi i vendeve të reja dhe udhëtimi në destinacione të paeksploruara është një eksperiencë e jashtëzakonshme që zgjeron këndvështrimin tuaj,

Një fshat në ishullin magjik italian të Sardenjës po u ofron njerëzve akomodim falas (FOTO)

Konkretisht, është fshati Ololai, i cili ndodhet në pjesën qendrore të ishullit. Vetë fshati nuk ka shumë banorë, sipas të

Qyteti që është kthyer në atraksion turistik për shkak të dukurive paranormale… (FOTO)

Alton është një qytet i vogël përgjatë lumit Misisipi në shtetin amerikan të Illinois që u themelua në vitin 1818.

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në