perzgjedhja-e-redaktorit

Të fundit

Pallanka para Tetovës, Gostivarit, Strugës…

Për herë të dytë, të tretë..., stafeta “Qytet i kulturës” kalon nga një komunë maqedonase në tjetrën, ndërsa asnjëherë nuk

MATEMATIKAT ZGJEDHORE: Çfarë po ndodh me Frontin Evropian?

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në një deklaratë para pak kohësh ishte i vendosur se “fronti evropian për të cilin

PANDEMI E PACIENTËVE ME KANCER: Pak ilaçe e shumë pacientë!

Mesatarisht, në Maqedoninë e Veriut, në periudhën 2012-2021 ka 6.908 raste të reja në vit, përkatësisht 333 raste për 100.000

NGA SHPINA E GOMARIT NË KABINËN E AEROPLANIT! Një bisedë ekskluzive me Rexhep Jellën, prefektin e Tiranës

“Gazzetta di Venezia” ka botuar të enjten e 21 majit 1931, në faqen nr. 3, bisedën ekskluzive me prefektin e

KËSHTU DO TË DUKET QEVERIA PAS 8 MAJIT! Intervistë me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski (VIDEO)

Ndryshimet kushtetuese dhe nëse Marrëveshja për fqinjësi të mirë me Bullgarinë do të anulohet, Qeverisja me opozitën shqiptare edhe nëse

A e ka menduar Mickoski formimin e Qeverisë pa shqiptarë? (VIDEO)

Shikoni, 14 shkurt - Qeveri pa shqiptarët matematikisht kjo mund të bëhet me 61 deputetë. VMRO-DPMNE dhe LSDM-në nëse bashkohen,

Mickoski: S’ka marrëveshje, por në koalicion e dua opozitën (VIDEO)

Shkup, 14 shkurt - Unë nuk e fsheh dhe publikisht e kam thënë që opozita shqiptare dua të jetë pjesë

ASH si dikur BESA, për kryetarin do të vendos gjykata

Palët kanë shkuar aq larg saqë, si dikur mes BESËS së Bilall Kasamit dhe krahut të Afrim Gashit, kur u

MBIJETESA ME USHQIM KAFSHËSH! Palestinezët në prag të krizës së urisë

Mahmoud Shalabi, punonjës shëndetësor në Beit Kahia, ka thënë se njerëzit po bluajnë kokrrat e ushqimit të kafshëve dhe po

EVN i “hakmerret” Sllupçanit, për 8 ditë ju dorëzon fatura 41 mijë denarë (FOTO)

Mbi 41.000 denarë për tetë ditë fatura e rrymës! Kjo ka ndodhë në një familje në fshatin Sllupçan të Komunës

Përzgjedhja e redaktorit

Pallanka para Tetovës, Gostivarit, Strugës…

Për herë të dytë, të tretë..., stafeta “Qytet i kulturës”

MATEMATIKAT ZGJEDHORE: Çfarë po ndodh me Frontin Evropian?

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në një deklaratë para pak