Etiketë: #Gazë

Sulmet izraelite vrasin të paktën 11 palestinezë në Gazë

Nga dy sulme izraelite, që shënjestruar furnizimet e ndihmës, janë vrarë të…

Izraeli konfirmon vdekjen e katër pengjeve tjera në Gazë

Ushtria e Izraelit ka thënë se ka marrë vesh për vdekjen e…

Kamionët me ndihma nisin të hyjnë në Gazë

Kamionë me ndihma kanë hyrë në Gazë nga jugu i Izraelit të…

SHBA thotë se kanë nisur dërgesat me ndihma përmes portit në Gazë

Kamionë me ndihmat e nevojshme humanitare për Rripin e Gazës kanë kaluar…

Ushtria izraelite merr nën kontroll kufirin në Rafah

Ushtria izraelite tha të martën se ka marrë kontrollin e pikëkalimit kufitar…

Vdes foshnja që u nxor e gjallë nga barku i nënës së vrarë në Gazë

Një foshnje, e cila ishte nxjerrë e gjallë ditë më parë nga…

Kina e quan luftën në Gazë “turp për civilizimin”

Kina e ka përshkruar luftën në Gazë si “turp për civilizimin” dhe…

“Fëmijëri e vjedhur”: Në Gazë 500.000 fëmijë nuk shkojnë në shkollë

Shefi i agjencisë së KB-së për refugjatët palestinezë, Filip Llazarni, njoftoi se…

Perëndimi kërkon t’i japë fund shpejt luftës në Gazë

Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e tyre në grupin e shtatë shteteve…

Izraeli bombardon Gazën pas prishjes së armëpushimit

Izraeli është duke kryer bombardime vdekjeprurëse në Gazë, për të dytën ditë…

Shtëpia e Bardhë: Izraeli është pajtuar për pauzë 4-orëshe në ditë në veri të Gazës

Shtëpia e Bardhë tha se Izraeli është pajtuar për pauza katërorëshe humanitare…

OKB: Në Gaza janë dëmtuar katër shkolla të shndërruara në strehimore

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) tha të enjten se katër prej…