Etiketë: #Hungaria

Hungaria miraton anëtarësimin e Suedisë në NATO

Parlamenti i Hungarisë e ka miratuar të hënën projektligjin që i mundëson…

Aksi i Danubit kërcënon sigurinë e Evropës

Kroacia do zhvillojë zgjedhje parlamentare në pranverë dhe zgjedhje presidenciale nga fundi…

SHANTAZHI I HUNGARISË: Orban po ia merr Evropës “kalanë nga brenda”

Edhe nëse përjashtojmë mundësinë që shtetet e tjera anëtare të kundërshtojnë përparimin…

Orbani fton kryeministrin suedez për të diskutuar anëtarësimin në NATO

Kryeministri hungarez, Viktor Orban, i ka dërguar letër homologut të tij suedez,…

Kryeministri hungarez godet sërish BE-në shkaku Ukrainës

Viktor Orban iu referua edhe një herë punës së institucioneve të Brukselit…

Hungaria e “tradhton” BE-në me Kinën

Edhe pse Bashkimi Evropian sugjeroi që të pakësojë disi lidhjet me Kinën,…

Hungaria kërcënon sërish me veto, kundër Bullgarisë në Shengen

Hungaria do të vërë veton ndaj ofertës së Bullgarisë për të hyrë…

Hungaria bllokon 50 miliardë euro ndihmë të BE-së për Ukrainën

Bashkimi Evropian ka dështuar të arrijë një pajtim për një paketë prej…