Etiketë: #Italia

Lippi: Botërorin 2006 e fitova duke luajtur me 4 sulmues

“Kam pasur fatin të kem lojtarë të mirë, pa të cilët nuk

Serie A pritet ta bëjë ndryshimin e madh

Bisedimet ‘joformale’ për uljen e ekipeve të Serie A nga 20 në

Spalleti flet për grupin me Shqipërinë

Ditë më parë është hedhur shorti për grupet e Kampionatit Evropian Euro

Italia, Franca dhe Gjermania – destinacionet trend për vitin 2024

Një ndryshim i dukshëm në motivimet e udhëtimit në mbarë botën që

EURO 2024: Shqipëria në grup me Spanjën, Italinë dhe Kroacinë

Është hedhur pasditen e kësaj të shtune në Hamburg të Gjermanisë shorti

Tre vëllezër në një ndeshje: Familja Esposito bëjnë histori në Itali

Rikthimi i Serie B do të bëjë histori me ndeshjen Sampdoria-Spezia. Dhe

Italia promovon Ditën e Maces së Zezë: E kemi ditur gabim që është bartëse e fatit të keq!

Sipas tyre, kafshët janë të gjitha njësoj dhe nuk janë aspak bartës

Maqedonia sonte luan ndaj Italisë

Pas fitores në Palermo dhe barazimit në Shkup, përfaqësuesja e Maqedonisë së

Locatelli largohet nga grumbullimi i Italisë, alarmohet Allegri

Manuel Locatelli largohet nga grumbullimi i Përfaqësueses së Italisë. Mesfushori i Juventusit

Varheji: Po e analizojmë marrëveshjen italiane – shqiptare për emigrantët, model interesant

Komisioneri per Zgjerim dhe Politikë të Fqinjësisë së Mirë, Oliver Varheji në

Në Itali një në tre djem kryen vetëm seks virtual

Në Itali një në tre djem kryen vetëm seks virtual, ndërsa mbi

Talenti i Juves refuzon Italinë për Argjentinën

Sulmuesi 20-vjeçar Matias Soule, në pronësi të Juventus por që këtë sezon