Etiketë: Kosova

Në Kosovë lansohet masa e punësimit për gratë e mbijetuara nga dhuna

Në kuadër të fushatës “16 Ditët e Aktivizmit Kundër Dhunës me Bazë

Serbia pret shembjen e rendit perëndimor për ta pushtuar Kosovën, vlerëson eksperti

Giorgio Cafiero, ekspert i sigurisë nga “Gulf State Analytics (GSA)” në Shtetet

“Fëmijët ende nuk e dinë që ju ka vdek nëna” – vëllai i Liridonës flet pas seancës së sotme gjyqësore

Vëllai i Liridona Ademaj-Murseli, Leondard Ademaj ka folur pas seancës dëgjimore që

Zgjedhjet e parakohshme në veri s’pritet të mbahen gjatë këtij viti

Zgjedhjet e parakohshme në katër komunat veriore nuk pritet të mbahen gjatë

Prokuroria e Kosovës: Eurot e falsifikuara të dërguara në Kosovë janë shtypur në Maqedoninë e Veriut

Prokuroria Speciale e Repubilikës së Kosovës, pas konfiskimit të mbi 85 mijë

Zvicra shton trupat në KFOR

Zvicra do ta rrisë numrin e ushtarëve të saj në kuadër të

IPK-ja nis hetimet për reagimin e policisë ndaj gazetarëve në protestën e PSD-së

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK), ka bërë të ditur të enjten se

Pritet me protesta në Kosovë kryetarja e Gjykatës Speciale, arrestohet kryetari i PSD dhe aktivistë të tjerë

Partia Socialdemokrate ka zhvilluar mesditën e së mërkurës një protestë kundër vizitës

“E dua Kosovën gjer në dhimbje, se është Shqipëri”

Ëndrra ime për të vajtur qoftë edhe një herë të vetme në

Raporti për dezinformatat: Rusia po synon të nxisë luftë në Kosovë

Kosova është e ekspozuar ndaj dezinformatave dhe narrativëve që vijnë nga Rusia

Rreth 2.000 raste të dhunës në familje të raportuara gjatë këtij viti në Kosovë

Që nga janari e deri këtë muaj, në Kosovë janë raportuar rreth

55 vjet nga demonstratat shqiptare të vitit 1968

Sot mbushen 55 vjet nga demonstratat shqiptare të vitit 1968 në Kosovë,