Etiketë: #Oklahoma

Boston finalisti i parë në Lindje, Dallas triumfon në fushën e Oklahomës dhe udhëheq serinë

Boston Celtics është ekipi i parë finalist i play off-it në Konferencën…

NBA: Dallas barazon serinë me Oklahomën, Cleveland befason Boston

Dy ndeshjet e sotme gjysmëfinale play off në NBA kanë sjellë ekuilibrin…

Katër ndeshje katër fitore nga skuadrat vendase, Boston, Milwaukee, Oklahoma dhe La Clippers në epërsi

Mbrëmë në palestrat e elitës së basketbollit amerikan NBA u luajtën katër…

Boston lider i sezonit, Oklahoma e mbyll në krye në Perëndim, ja kalendari i play off dhe play in

Ka përfunduar sot sezoni i rregullt i NBA, duke përcaktuar edhe renditjen…

LeBron udhëheq Lakers drejt fitores, triumfojnë edhe Denver, Oklahoma, Dallas e Miami

Sërish rokadë në krye të renditjes në Konferencën e Perëndimit, ku tashmë…

Boston shkëlqen me Tatum dhe komandon në NBA, humbasin Milwaukee e Oklahoma

Ekipi i Boston vijon të dominojë renditjen e këtij sezoni në NBA,…

Lakers mposhtin kryesuesit, Milwaukee “leksion” Clippers

Ekipi i Minnesota ka marrë kreun e renditjes në Konferencën e Perëndimit…