Sport

Të fundit

Simeone do mbush 100 ndeshje në Champions me të njëjtin ekip

Ndeshja e sotme ndaj Feyenoord në Champions League është sfida numër 100 për trajnerin argjentinas të Atletico Madrid, Diego Simeone, në

Rrugët e Juventusit dhe Conte mund të kryqëzohen së shpejti

“Corriere dello Sport” është fokusuar sot në të ardhmen e stolit të Juventusit, prej të cilit Max Allegri mund të

United shënjestron Werner për të përforcuar sulmin

Manchester United po kalon nëpër një formë të luhatshme këtë sezon në të gjitha garat dhe për këtë drejtuesit e

Hakohet faqja e organizatës më të madhe të tenisit – ATP Tour, urohet 28 Nëntori me flamurin “Autochthounous”

Është hakuar faqja zyrtare e organizatës më të madhe të tenisit profesionist botëror “ATP Tour” në rrjetin social “Facebook”. Në

Champions League: Supersfida Milan-Dortmund, në fushë edhe dy futbollistë të Kombëtares Shqiptare

Padyshim supersfida e mbrëmjes është ajo mes Milanit dhe Dortmundit. Kuqezinjtë e Piolit do të kërkojnë fitoren për të shmangur

Broja flet për kohën e kufizuar të lojës te Chelsea

Sulmuesi shqiptar, Armando Broja ka folur rreth minutave të paktë që po merr momentalisht te klubi i tij, Chelsea, pas

Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë

Ish-trajneri i Barcelonës, tani i Paris Saint-Germain, Luis Enrique ka emëruar lojtarin më me ndikim në botë, duke befasuar me

Philadelphia shkatërron Lakersin

Philadelphia mposht thellë Lakers me rezultatin 138-94, ndeshje e komanduar dhe fituar me lehtësi nga vendasit. Maxey me 31 pikë

Davis Cup nuk i ka dërguar ftesë Serbisë për sezonin tjetër të vitit 2024

Edhe pse turneu Davis Cup në Malaga nuk ka përfunduar ende, organizatorët tashmë po përgatiten për vitin 2024. Skuadrës serbe

Zazzaroni: “Allegri do të largohet nga Juve në fund të sezonit”

“Është një Juventus, që lë gjithçka të hapur. Unë isha mësuar me një Juventus, ku gjithçka ishte e mbyllur, ishte

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në