Etiketë: #Denver

Minnesota shkatërron Denver dhe barazon serinë, finalisti caktohet në sfidën e shtatë

Minnesota fitoi sot thellë 115-70 në gjysmëfinalen e gjashtë play off ndaj…

Minnesota përmbys gjithçka me Jokic, New York rikthehet në epërsi ndaj Indiana

New York Knicks rikthehet në epërsi në gjysmëfinalet play off ndaj Indiana,…

NBA: Dallas barazon serinë me Oklahomën, Cleveland befason Boston

Dy ndeshjet e sotme gjysmëfinale play off në NBA kanë sjellë ekuilibrin…

Anthony Edwards me paraqitje fantastike, Minnesota Timberwolves merr fitore në udhëtim te Denver Nuggets

Basketbollistët e Minnesota Timberwolves në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Konferencës…

James dhe Davis të pandalshëm, Lakers ngushtojnë epërsinë ndaj Nuggets

Los Angeles Lakers ka marrë fitoren e parë ndaj Denver Nuggets dhe…

Lakers pranë eliminimit nga play off, fitojnë Denver, Philadelphia dhe Orlando

Kampionët e Denver janë pranë kualifikimit në gjysmëfinalet play off në Konferencën…

Denver mposht Lakers në sekondën e fundit

Një kosh në sekondën e fundit nga ana e Murray i dha…

Denver ngjitet sërish në krye të renditjes në Perëndim, fitojnë edhe Lakers e Philadelphia

Kampionët e Denver janë ngjitur sërish në krye të renditjes në Konferencën…

Denver rikthehet lider në Perëndim, triumfojnë edhe Lakers, Golden State e Miami

Kreu i renditjes në Konferencën e Perëndimit në NBA ndryshon ditë pas…

LeBron udhëheq Lakers drejt fitores, triumfojnë edhe Denver, Oklahoma, Dallas e Miami

Sërish rokadë në krye të renditjes në Konferencën e Perëndimit, ku tashmë…

Milwaukee e Denver vijojnë betejën për kreun, fitojnë edhe Dallas e Phoenix

Milwaukee konfirmohet si forca e dytë në Konferencën e Lindjes pas fitores…

Denver fiton duelin e kreut në Perëndim, triumfojnë edhe Dallas e Houston

Denver mposhti 115-112 Minnesota në përballjen e dy prej skuadrave më të…