Etiketë: NATO

DASH: Hyn në fuqi marrëveshja e NATO-s për Maqedoninë e Veriut

Sekretari shtetëror i SHBA-së, Entoni Blinken informoi sot se me deponimin e

Putini po luan sërish “kumar” me fatin e tij!

Presidenti rus Vladimir Putin nënshkroi një urdhër të premten për të rritur

Rikthehet pllaka përkujtimore e ushtarëve serbë në Prishtinë gjatë Luftës së Parë Botërore

Dioqeza e Rashkës – Prizrenit, në bashkëpunim me Ambasadën e Francës në

Barbano takon komandantin e KFOR-it: Sundimi i ligjit është thelbi i një mjedisi të sigurt

Shefi i Misionit të Bashkimit Evropian për Sundim të Ligjit (EULEX), Giovanni

Lavrov: OSBE-ja u shkatërrua kur NATO bombardoi Serbinë dhe mori Kosovën

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergey Lavrov, është shprehur se vendet e

Suedia pret që Turqia të ratifikojë “brenda javësh” pranimin në NATO

Turqia i ka thënë Suedisë se pret që të ratifikojë brenda javësh

Osmani: Përshpejtimi i integrimit të Ballkanit Perëndimor në NATO dhe BE është ilaçi i vetëm

Duhet një qasje e koordinuar ndërmjet NATO-s dhe Bashkimit Evropian dhe përshpejtim

NATO dhe BE zotohen për ruajtjen e stabilitetit në Ballkan

Sekretari i NATO-s tha se Aleanca do të sigurojë stabilitetin e Ballkanit.

Misioni i ShBA-së në NATO: Aleanca po merr hapa për të siguruar se KFOR-i ka forcat që i nevojiten

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në NATO, kanë thënë se

Stoltenberg: NATO do të bëjë atë që duhet për të siguruar stabilitetin në Ballkan

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka shprehur shqetësimin për rritjen

“SHENGENI USHTARAK”. NATO me plan të ri për të parandaluar luftën e madhe që mund të plasë në Evropë

Forca e reagimit të shpejtë të NATO-s aktualisht numëron deri në 40.000

NATO është në garë me kohën, lufta me Rusinë po afrohet

Shumica e vendeve të NATO-s ende nuk arrijnë të përmbushin objektivin e