Etiketë: #Greqia

Fuere: BE me standarde të dyfishta ndaj Maqedonisë

Greqia ende nuk ka përmbushur anën e saj të pazarit me tre…

Mickoski: Nga Greqia prisja urime, jo “muskuj politikë”

Betimi i presidentes Gordana Siljanovska Davkova ishte i denjë, prisja një urim…

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës nuk mund të ndryshohet në mënyrë të njëanshme

Marrëveshja e Prespës është një marrëveshje ndërkombëtare, ka fuqinë e të gjitha…

I mirë apo i keq? Babagjyshi vlerëson politikanët për fundvit

Me një humor festiv dhe pak ironik, Politico.eu ka vlerësuar se kush…

Fredi Beleri/ Pala greke, në pritje të lëvizjeve të Ramës

Athina është në pritje të veprimit së radhës të qeverisë së Edi…

Zëvendës shefi i diplomacisë së Kosovës: Greqia është një hap larg njohjes së Kosovës

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës së Kosovës, Kreshnik Ahmeti deklaroi…

Athina është nën presion të madh evropian, rreth ‘bllokimit’ të integrimit të Shqipërisë

Konsultime intensive diplomatike thuhet se po zhvillohen për të bërë Greqinë të…

Zjarri përfshin fshatrat në Greqi, 40 zjarrfikës në betejë me flakët

Moti i keq ka përfshirë ditët e fundit Europën si edhe vende…

Greqia goditet nga tërmet i shkallës 5.1 rihter

Një tërmet i shkallës 5.1 rihter është regjistruar në orën 08:26 me…

Kurti në Greqi: Kemi nevojë për siguri në Kosovë, na duhet patrullimi i NATO-s

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në panelin diskutues të organizuar nga The…