Hani pemë dhe perime – shmangni këto probleme

Ju mundeni të mos i pëlqeni, por ka disa arsye se pse duhet të filloni t’i hani pemët dhe perimet.

S’ka fitues në ndeshjen bamirëse Xhaka vs Rashica në “Fadil Vokrri” (FOTO)

Skuadra e Granit Xhakës dhe ajo e Milot Rashicës janë ndarë me barazim 4:4, në ndeshjen miqësore që u zhvillua

Si të organizoni pushimet vetëm me fëmijët?

Ndodh shpesh që njëri prej prindërve nuk mund të bëjë pushime me pjesën tjetër të familjes. Në këtë rast, mos

Skandal: Tifozët serbë djegin flamurin e Kosovës

Pak ditë pas skandaleve institucionale të shkaktuara në Kombëtaren e Malit të Zi ku iu ndaluan disa lojtarëve paraqitjen ndaj

Ja sa shpesh duhet të takoheni me miqtë tuaj më të mirë, e thotë shkenca

Në duhet të planifikojmë më shumë kohë me miqtë tanë më të mirë. Sipas shkencës, kështu mund të përmirësojmë gjendjen

Kryemadhi: Edi, mos u merr me filxhanë, dil e shpjegoju shqiptarëve të vërtetat

“Fallxhorja e filxhanit”, kështu ka zgjedhur kryeministri Edi Rama ta quajë gjatë fushatës Monika Kryemadhin, kryetare e Lëvizjes Socialiste për

Stresi çon në sëmundje kronike

Ne jemi të ekspozuar ndaj stresit në baza ditore, por ne nuk reagojmë në të njëjtën mënyrë në situata të

Takim Iran-BE në sfondin e tensioneve rajonale

Zëvendësministri iranian i Punëve të Jashtme, Abbas Araghchi zhvilloi dje në Teheran një tryezë bisedimesh me numrin dy të diplomacisë

Basha: 30 qershori është varreza politike e Edi Ramës

Për 30 qershorin, Lulzim Basha thotë se është varreza politike e Edi Ramës, shokut të avdylajve dhe bandave të krimit.

Pas 13 dështimeve, nëna sjell në jetë vajzën

Një grua që ka përjetuar 13 dështime është bërë më në fund nënë e një vajze. Laura Worsley nga Kenilworth

Stresi çon në sëmundje kronike

Ne jemi të ekspozuar ndaj stresit në baza ditore, por ne nuk reagojmë në të njëjtën mënyrë në situata të

Çfarë zbulojnë flokët për shëndetin?!

Debalanca dhe problemet me funksionet në trup mund të pasqyrohen në lëkurë, por edhe në flokë. Meqenëse gjithçka është në

Lëngu i ‘mrekullisë’ që mund ta përgatitni në shtëpi e që i shkatërron qelizat kancerogjene

Qarkullon prej shumë kohësh, por është bërë publike dhe ka marrë përmasa të mëdha vetëm ditët e fundit! Lëngu i

Edhe kjo ndodhi: Në Arabinë Saudite do të hapet një lokal nate

Një klub nate i njohur në Lindjen e Mesme do të hapë përfaqësi në Arabinë Saudite, që paraqet dëshminë e

Gjërat që i ndodhin trupit kur nuk flini mjaftueshëm

Ditëve të sotme, rëndësia e gjumit çdo herë po merr më shumë vëmendje, pasi që mungesa e gjumit është duke