Uncategorized

Të fundit

Bojmacaliev: Mbi 100 mijë qytetarë presin dokumentet e tyre personale, afati ligjor është shkelur

Zëvendësministri shtesë i Punëve të Brendshme Mitko Bojmacaliev, i pyetur për vonesën e dhënies së dokumenteve personale, ka shpjeguar se

Leverkuseni kërkon çmimin astronomik për Florian Wirtz

Bayer Leverkusen mund ta lejoj largimin e Florian Wirtz në afatin kalimtar të verës, por vetëm për ofertën e duhur.

Këta janë 29 deputetët që votuan kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE

Me 131 vota për, 29 kundër dhe 11 abstenime, Asambleja Parlamentare e mbështeti anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Boston lider i sezonit, Oklahoma e mbyll në krye në Perëndim, ja kalendari i play off dhe play in

Ka përfunduar sot sezoni i rregullt i NBA, duke përcaktuar edhe renditjen përfundimtare të ekipeve pas 82 ndeshjeve. Vëmendja më

SOS Përfaqësues në terren (m/f) Shkup

SOS Fshati i Fëmijëve është organizatë joqeveritare humanitare e dedikuar për mirëqenien e fëmijëve dhe të rinjve pa kujdes prindëror,

Izraeli po e paguan shtrenjtë “aleancën” me SHBA-në!

Ndërsa Izraeli nuk e ka pranuar zyrtarisht përfshirjen e tij, incidenti ka potencialin të destabilizojë më tej rajonin tashmë të

Ronaldo e ka bindur top lojtarin që ta refuzojë Inter Miamin dhe t’i bashkohet Al Nassrit

Cristiano Ronaldo thuhet se ka bindur Luka Modric që të kalojë nga Real Madrid te Al Nassr. Kroati ka qenë

Një NATO më e fortë kërkon shpenzime më të zgjuara

Për 75 vjet me radhë, NATO ka ndihmuar në promovimin e një Evrope të sigurt dhe të qëndrueshme. Për ta

Kush janë të burgosurit e tjerë rusë që mund të kenë fatin sikurse të Navalnyt?

Kur autoritetet e burgjeve në Arktikun rus njoftuan për vdekjen e papritur të liderit opozitar rus, Aleksei Navalny, më 16

Takim i presidentit Pendarovski me presidentin e Malit të Zi, Milanoviq

Presidenti Stevo Pendarovski në margjinat e Konferencës së 60-të të sigurisë në Mynih, mbrëmë realizoi takim me presidentin e Malit

Përzgjedhja e redaktorit

Homazh përmes vargjeve të përmbledhjes poetike “Nga mështeknaja e babait me mallëngjim”

Poetja, studiuesja e letërsisë dhe intelektualja e përmasës mbarëkombëtare, Lindita

Shqiptarët po mbajnë gjallë Perëndimin në Ballkan (TABELA)

Për Rusinë dhe kundër Bashkimit Evropian dhe kundër SHBA-ve. Përveç