Etiketë: #palestina

Macron: Franca nuk do ta njohë Palestinën si shtet “për shkak të zemërimit”

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka deklaruar se vendi i tij nuk…

Rritet në 36.586 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

Është rritur në 36.586 numri i palestinezëve të vrarë në sulmet e…

Gjermani, mbahet protestë në mbështetje të Palestinës

Në kryeqytetin e Gjermanisë, Berlin, u mbajt protestë në mbështetje të Palestinës,…

Irlanda dhe Norvegjia pritet të njohin sot shtetin palestinez

Qeveria e Norvegjisë do të njoftojë sot se vendi nordik njeh një…

OBSH: Asgjë gabim me shifrat e Gazës për viktimat

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka shprehur besim të plotë në të…

ANËTARËSIMI NË OKB: Çfarë fshihet pas vetos së SHBA-së për Palestinën?

Mes abstenimeve ishin shumë vende evropiane, duke përfshirë Gjermaninë, Suedinë, Mbretërinë e…

Pse Izraeli është kaq i vendosur që të nisë ofensivën në Rafah?

Izraeli është i vendosur që të nisë një ofensivë tokësore kundër Hamasit…

SHBA po e shqyrton mundësinë që të hedhë me avionë ndihma në Gazë

Administrata e presidentit Joe Biden, po e shqyrton mundësinë që të hedhë…

A mund të zgjasë përgjithmonë lufta Izrael-Hamas?

Dhe izraelitët, nga ana e tyre, morën maskën e tmerrshme të Goliathit…

Ku fshihet “Osama Bin Ladeni” i Palestinës?

Kreu i organizatës politike dhe paraushtarake islamike nuk lë gjurmë tani për…

Mesazhe përmes letërsisë, kur Izraeli dhe Palestina janë sfondi historik i romaneve

Çfarë është më e rëndë të vrasësh apo të vdesësh? Kjo pyetje…

Gigi Hadid: Qeveria Izraelite e sheh çdo palestinez si terrorist

Stilistja Gigi Hadid, e cila është me prejardhje nga Palestina, vazhdoi të…