Etiketë: BE

Pa ndryshime kushtetuese s’ka konferencë me BE-në

Javën e ardhshme në Bruksel pritet të zhvillohet samiti i përbashkët i

Ageler: Anëtarësimi në BE është kyç për zbatimin e reformave

Anëtarësimi i Republikës së Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian është kyç

Cooper: Nëse s’e pranon Marrëveshjen e Ohrit, Serbisë i mbyllen dyert në BE

Ish-ndërmjetësi britanik në dialogun teknik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Robert Cooper e

Maqedonia meriton anëtarësim në BE  

Markus tha se Maqedonia e Veriut meriton përparim në të gjitha aspektet,

Përfundon procesi i skriningut me BE-në

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane dhe kryenegociatori i vendit me BE-në, Bojan Mariçiq

Baumgartner: Rruga që duhet ndjekur RMV është ajo drejt BE-së

Ambasadori francez Cyril Baumgartner tha sonte se rruga që duhet ndjekur Maqedonia

Osmani nesër në Bruksel për takimin përfundimtar të skriningut ndërmjet BE-së dhe Maqedonisë së Veriut

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, nesër do të qëndrojë për

Optimizmi i pushtetit kundrejt realitetit evropian!

Ka individë që ende besojnë se ndryshimet kushtetuese janë e vetmja mënyrë

Kovaçevski: BE-ja është partneri ynë më i madh ekonomik

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, ka

Berbok: Vendet e Ballkanit i përkasin plotësisht BE-së

Duke marrë parasysh luftën e agresionit rus në Ukrainë, e cila po

MAQEDONIA TË MOS LUAJ ME ZJARR! Vazhdojnë mesazhet nga diplomatët e huaj

Në prononcime për disa media të vendit, disa nga diplomatët e lartë,

Politikës serbo-centriste të BE-së i ka ardhur fundi

Në Kosovë, Beogradi po nxit tensionet duke promovuar forcat separatiste dhe madje