Etiketë: Kosovë

“Faleminderit që po e bëjnë për Donën time”, vëllai i Liridonës përcolli fjalët e nënës së tij

Mbrëmë në Prishtinë është mbajtur një protestë për të kërkuar drejtësi për

Mbi 4 mijë qytetarë kalojnë nga targat ilegale serbe në RKS

Vetëm gjatë javëve të fundit, mijëra serbë të Kosovës i kanë regjistuar

Në Kosovë qytetarët shpenzuan 55 për qind të buxhetit për ushqim dhe pije joalkoolike

Viti 2022, shënoi një ndër vitet më të rënda për Kosovën në

Rikthehet pllaka përkujtimore e ushtarëve serbë në Prishtinë gjatë Luftës së Parë Botërore

Dioqeza e Rashkës – Prizrenit, në bashkëpunim me Ambasadën e Francës në

Trembëdhjetë raste të reja me HIV/AIDS në Kosovë

Dita ndërkombëtare e luftës kundër HIV/AIDS-it e gjen Kosovën me 13 raste

Një serb sulmon zyrtarin policor në Jarinje

Një zyrtar policor i Policisë së Kosovës, të mërkurën, në mesditë është

Hill: Çështja kryesore është se çfarë marrëdhënie do të ketë Serbia me Rusinë

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill, ka deklaruar se negociatat ndërmjet Kosovës

Misioni i ShBA-së në NATO: Aleanca po merr hapa për të siguruar se KFOR-i ka forcat që i nevojiten

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në NATO, kanë thënë se

Osmani e Konjufca bëjnë homazhe në Prekaz

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kreu i Kuvendi Glauk Konjufca kanë

Dy policë të lënduar e katër të dyshuar: Krejt çka dihet për plaçkitjen e armatosur në Suharekë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Suharekës. Nga një

Zjarr në objektin e Institutit të Mjekësisë Ligjore, nuk ka të lënduar

Objektin e Institutit të Mjekësisë Ligjore e ka kapluar zjarri mëngjesin së

Kurti njofton Stoltenbergun për rrezikun që vjen nga Serbia, kërkon bashkëpunim me NATO-n për paqen dhe sigurinë

Takimi i tretë me radhë ndërmjet Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin