Aktuale

Të fundit

SAMITI I OSBE-së: Në Shkup për të siguruar paqen në botë  

Nën masa të rrepta sigurie, në Shkup të enjten ka nisur punimet samiti i OSBE-së. Kryeministri, Dimitar Kovaçevski, në hapje

Daçiq: Nevojitet mençuri dhe vullnet politik për tejkalimin e sfidave me të cilat përballet OSBE-ja

 Nevojitet mençuri dhe vullnet politik për tejkalimin e sfidave me të cilat ballafaqohet OSBE-ja, tha ministri i  Punëve të Jashtme

Lavrov: OSBE-ja u shkatërrua kur NATO bombardoi Serbinë dhe mori Kosovën

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergey Lavrov, është shprehur se vendet e NATO-s dhe Bashkimit Evropian shkatërruan dimensionin ushtarako-politik të

O’Brien nga Shkupi thirrje Rusisë: Ndaloni shkeljen e parimeve të OSBE-së

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, James O’Brien, në samitin e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në

Në Samitin e OSBE-së nënshkruhet deklaratë e përbashkët në luftën kundër korrupsionit

Ministrat e Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Shqipërisë, Bosnje e Hercegovinës, Serbisë dhe Malit të Zi, në margjinat

Berbok: “Ky rend paqeje duhet të vazhdojë”

Bashkëpunimi në Organizatën për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) duhet të forcohet më tej edhe pse Rusia ka vendosur

TË HËNËN TAKIM I LIDERËVE: Mes zgjedhjeve dhe sfidave tjera të vendit

Kovaçevski edhe një herë bëri thirrje që synimi strategjik, pra anëtarësimi në familjen e madhe evropiane deri në vitin 2030,

Çerdhja e re gati t’i pret fëmijët

Sipas kreut të komunës së Tetovës Bilall Kasami, edhe pse komuna nuk ka qenë e involvuar në mënyrë direkte në

Tatimi solidar grumbullon 40 milionë euro           

Tatimin solidar të njëfishtë që vlen vetëm për këtë viti, e paguajnë kompanitë që vitin e kaluar kanë realizuar të

Reshjet e shiut dhe borës shkaktojnë erozione

Kryetari i Dibrës Hekuran Duka në një debat në lidhje me erozionet në Dibër dhe rajon dhe mbrojtjen e mjedisit

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në