Speciale

Të fundit

Ylli botëror Drake me shqiponjën dykrenare në videklipin e ri

Dita e Pavarësisë së Shqipërisë ishte të martën (28 nëntor), por Drake mendon se nuk është vonë për t’u bashkuar

Stresi i lartë në shtatzëni, rrezik për të pasur fëmijë me probleme të sjelljes

Stresi në doza të larta gjatë shtatzënisë mund të shkaktojë probleme mendore tek fëmijët që lindin. Hulumtimi i ri nga

Simptomat e hershme të kancerit që injorohen nga burrat dhe gratë

Njihni shenjat e para dhe kërkoni ndihmë në kohë, sepse onkologët shprehin shqetësimin se për shkak të një numri më

Kujdes! Arresti kardiak ndodh më shpesh kur jeni në dush!

Arresti kardiak është një gjendje në të cilën zemra ndalon së rrahuri. Kur kjo ndodh, organet kryesore nuk marrin më

“ZONA MË E VARFËR E SHQIPËRISË”! Kukësi, vendi i kthyer në qytet fantazmë

"Rajoni në Shqipërinë verilindore pranë kufirit me Kosovën ka përqindjen më të lartë të popullsisë që jeton ilegalisht në Britani"

Që nga mungesa e parave e deri te frika nga vetmia: 5 arsye pse njerëzit “ngecin” në një lidhje

A kanë marrëdhëniet një afat skadence? Ne shpesh i lëmë gjërat të zvarriten shumë më gjatë sesa duhet, edhe kur

Njihuni me shtetin ku pemët nuk rriten dot

Ishujt Faroe janë një shtet në mes të askundit, në Atlantikun e Veriut, të “bllokuar” midis Norvegjisë, Mbretërisë së Bashkuar

Ja pse një gruaje i duhen takat e larta!

Nëse jeni një grua që vesh taka të larta çdo ditë në punë, dikush që i vesh ato vetëm në

CIA e pranon: Puçi që mbështetëm në vitin 1953 në Iran ishte jodemokratik

Zyrtarë të tjerë amerikanë kanë bërë komente të ngjashme në të kaluarën, por CIA e pranoi këtë për herë të

Kina, mbledhësi më i madh i borxhit në botë!

Autorët e raportit zbuluan se Kina ka, në disa raste, më shumë se dyfishuar normën e interesit si një ndëshkim

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në