Speciale

Të fundit

“Përdorte patentën time”, Romeo tregon sekretet e Donaldit

Gjatë një bisede me banorët, Romeo ka treguar benefitet e të qenit binjakë. Ai tregon se Donaldi shumicën e rasteve

Si ta bëni fëmijën të flejë natën?

Përgjigja varet kryesisht nga mosha dhe faza e fëmijës suaj, dhe nëse ai është mësuar të qetësohet apo jo. Ja

Noti në ujë të ftohtë mund të zvogëlojë simptomat e menopauzës

Noti në ujë të ftohtë mund të ndihmojë në reduktimin e simptomave fizike dhe psikologjike të menopauzës, të tilla si

Si të veproni nëse ju ngec hala e peshkut në fyt

Ngrënia e peshkut shoqërohet shpesh me rrezikun e bllokimit të rrugëve të frymëmarrjes nga ndonjë halë tinëzare. Halat shkaktojnë dhimbje,

Pse xhamat e veturave kanë pika të zeza

Ato pika të zeza në xhamat, dritaret dhe skajet që i rrethojnë, ekzistojnë për një arsye. Domethënë, ka të bëjë

“FERRI” DO TË SHPËRTHEJË NË LINDJEN E MESME! Nga Libani në Egjipt, Izraeli po sulmon në shumë fronte

Zyrtarët izraelitë besojnë se nevoja e Hamasit për t’u rigrupuar dhe për t’i dhënë popullatës një pushim dëshpërimisht të nevojshëm

Rihanna pritet ta publikojë albumin e nëntë

Rihanna i është rikthyer punës, sipas bashkëshortit të saj, Asap Rocky. Në Paris, reperi është pyetur nga fansat e Rihannës

Si të dalloni nëse një fëmijë është mëngjarash apo jo?

Faktorët e jashtëm ndikojnë në aftësinë e duarve, të tilla si mjedisi para lindjes së fëmijës suaj dhe kultura në

A janë brokoli dhe lulelakra të dëmshme për tiroiden?

Pavarësisht pranisë së goitrogjeneve, përfitimet nga konsumi i perimeve të kryqëzuara i tejkalojnë ato negativet edhe nëse keni probleme me

Vdekja e Navalnyt: Për një qëllim përtej horizontit

Me tronditje dhe shumë pikëpyetje për arsyen e vërtetë të vdekjes së Navalynit, me vlerësime për veprën e opozitarit më

Përzgjedhja e redaktorit

MATEMATIKAT ZGJEDHORE: Çfarë po ndodh me Frontin Evropian?

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në një deklaratë para pak

PANDEMI E PACIENTËVE ME KANCER: Pak ilaçe e shumë pacientë!

Mesatarisht, në Maqedoninë e Veriut, në periudhën 2012-2021 ka 6.908