Studime

Të fundit

Simptomat e hershme të kancerit që injorohen nga burrat dhe gratë

Njihni shenjat e para dhe kërkoni ndihmë në kohë, sepse onkologët shprehin shqetësimin se për shkak të një numri më

Kujdes! Arresti kardiak ndodh më shpesh kur jeni në dush!

Arresti kardiak është një gjendje në të cilën zemra ndalon së rrahuri. Kur kjo ndodh, organet kryesore nuk marrin më

Shkencëtarët gjejnë “butonin vrasës” që mund të shkaktojë vdekjen e qelizave kancerogjene

Shkencëtarët kanë gjetur një mënyrë për të ‘shpërthyer dyert’ që çojnë në zemrën e tumoreve kancerogjene dhe duke i hapur

Ky grup njerëzish s’mund të hajë banane!

Bananet njihen si një frutë që na japin energji, ndaj janë një zgjedhje e shkëlqyer për mëngjes. Megjithatë, është mirë

DO TË VINI DUART NË KOKË: Sa sheqer konsumoni gjatë një viti?

Sheqeri është një nga produktet ushqimore që njeriu ka gjithmonë në shtëpinë e tij. Diku do të ketë një kavanoz

Sa kohë mund të jetojmë pa ushqim?

Konsumi i ushqimit dhe ujit janë thelbësorë për jetën e njeriut. Dhe ndërsa nuk mund të mbijetoni gjatë pa ujë,

Insekticidet në ushqime dëmtojnë riprodhimin te burrat

Përdorimi i insekticideve ndikon në fertilitetin mashkullor. Me saktësisht, sasia dhe cilësia e spermës është reduktuar ndjeshëm gjatë 50 viteve

PA FRYMË: Dëmet reale të ajrit të ndotur

Grimcat PM2.5 janë mjaft të vogla sa të hyjnë në qarkullimin e gjakut dhe të vendosen në mushkëri, ku kontribuojnë

Pse fobia nga avioni nuk lidhet vetëm me frikën nga lartësia

Për shumë njerëz fluturimi s`është asgjë, ose është diçka e zakonshme. Për të tjerë është e tmerrshme. Për ta është

Këto janë ilaçet të cilat nuk duhet ti ndaloni papritur

Secili prej nesh merr medikamente çdo ditë. Për ata me sëmundje kronike në veçanti, pirja e ilaçeve është pjesë e

Përzgjedhja e redaktorit

Historia e tre vajzave: Ligji më detyron të kryej marrëdhënie me burrin, edhe pse s’dua!

Aktivistët janë përpjekur të ndryshojnë ligjin prej vitesh, por ata

Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit (TABELA)

Shkup, 7 dhjetor - Besimi i qytetarëve tek institucionet kalon