Tech

Të fundit

Prej 2024-ës, Hyundai do të shitet online

Duke nisur nga viti tjetër, Amazon do fillojë të shesë makinën “Hyundai” online, në Amerikë. Ky informacion ka ardhur nga

Threads teston “hashtags”, por pa simbolin e thurjes

Threads e ka kopjuar Twitter/X në disa mënyra dhe opsioni i fundit është një tjetër rast. Mark Zuckerberg ka njoftuar

IA në parashikimin e motit, metodë më e saktë dhe më e shpejtë!

Inteligjenca artificiale do të ndihmojë në parashikimet e motit. Një sistem i zhvilluar nga Google, Deep Mind, duke shfrytëzuar IA,

A duhet ta lini celularin në karikim gjatë gjithë natës?

Studimet kanë zbuluar se një bateri e smartfonëve të vitit 2019, mesatarisht, mund t’i nënshtrohet 850 cikleve të plota ngarkimi/shkarkimi

Ford po ringjall pas 38 vitesh markën ikonë, Capri!

Ndoshta disa njerëzve nuk do t’ju pëlqejë, por ky emër i famshëm do të mbajë më pas një crossover elektrike

YouTube ta mundëson të këndosh si Sia apo John Legend

"Dream Track" quhet dhe i ngjan vërtet një ëndrre. Ti mund të këndosh tani dhe zëri yt të dalë njësoj

Volkswageni planifikon një model elektrik që do të kushtojë 20 mijë euro

Drejtori i përgjithshëm i Volkswagenit, Oliver Blume, ka deklaruar se në gjysmën e dytë të kësaj dekade kompania duhet të

A do paguaje 17 dollarë në muaj për Facebook dhe Instagram?

Kush përdor Facebook dhe Instagram në 30 vende evropiane shumë shpejt do të kenë një zgjedhje: Ata mund të bien

“Automjetet manuale bien nga froni”, Evropa po heq dorë nga ndërruesi manual i shpejtësisë

Dhjetë vite më parë ndërruesit manual të shpejtësisë ishin një standard absolut edhe në shumicën e veturave të shtrenjta në

IA mund të parashikojë më shpejt se ku do të godasë uragani

Inteligjenca Artificiale mund të shpëtojë jetë duke parashikuar se ku do të godasë një uragan, shumë më herët sesa sistemi

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në