Forum

Të fundit

NJË REND I RI NË EUROPË! Gjermania ka rënë, Britania ka dalë jashtë!

Zgjedhjet gjithashtu mund të ndikojnë në riorganizimin e rendit europian. Populistët kanë pasur ecuri të mirë në Holandë dhe Sllovaki,

Një bombë atomike për Evropën?

Marine Le Pen nga njëra anë akuzoi Macron se dëshironte “ta bënte forcën tonë bërthamore evropiane, çmenduri”, dhe Bastien Lachaud

A e ka braktisur SHBA Ukrainën?

Që kur Rusia pushtoi Ukrainën gati dy vjet më parë, SHBA ka qenë ofruesi më i madh i ndihmës ushtarake

Kosovës i kërkohet që të mos e bëjë atë që ka të drejtë ta bëjë

Kosova ka të drejtë që të mos i pranojë kërkesat që të mos veprojë si shtet. Sepse asnjë shtet në

A po shkon Amerika drejt divorcit “historik” me Izraelin?

Niveli i pakënaqësisë me boshtin Amerikë-Izrael është në nivelin më të lartë dhe përshkon zona shumë të ndryshme - elektoratin

Sot nuk ka lajme!

Sot është më lehtë të besosh se do të lësh pas në renditjen e njerëzve më të pasur të planetit

Në Finlandë po afrohet kërcënimi rus

Më 1 mars, Stubb ose Haavisto do të pasojnë Sauli Niinistön i cili jep dorëheqjen pasi kreu dy mandate gjashtëvjeçare.

Mësimi i Leninit për Izraelin dhe Ukrainën

Ukraina duhet ta riorientojë veten, duke adoptuar teknologji të reja të përshtatshme për një luftë të tejzgjatur dhe duke pasur

Ka edhe sot gjallë ndonjë Rahman Morinë!

Ka disa shqiptarë, të cilëve edhe shovinistët më të mëdhenj do t’ua kishin zili...Një të tillë zbulova këto ditë nga

Hoxhë Kadrinë e sjellin dhunshëm mes tre PD-ve

Përfaqësuesi më i mirë i ‘Demokratëve’ e përdor Hoxhë Kadrinë si rrake-take në mitingjet poshtë ballkonit. Sa tmerr e faqe

Përzgjedhja e redaktorit

MATEMATIKAT ZGJEDHORE: Çfarë po ndodh me Frontin Evropian?

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në një deklaratë para pak

PANDEMI E PACIENTËVE ME KANCER: Pak ilaçe e shumë pacientë!

Mesatarisht, në Maqedoninë e Veriut, në periudhën 2012-2021 ka 6.908